Your LEGAL WELL-BEING

LEGAL WELL-BEING Kancelaria Adwokacka Adwokat Roksana Strubel

Dbamy o prawny WELL-BEING Twojej firmy

Jesteśmy kancelarią prawną wspierającą firmy z
z sektora life sciences & healthcare, w tym w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i medtech, biotechnologicznej, żywnościowej oraz kosmetycznej. Wspieramy naszych klientów od etapu pomysłu po komercjalizację produktu lub wdrożenie usługi. Pracujemy z prezesami i członkami zarządów oraz kadrą menedżerską i pracownikami odpowiedzialnymi za dany obszar. Naszym celem jest prawny well-being naszych klientów.

Roksana Strubel

Adwokat

  • Dystrybucja wyrobów medycznych – aspekty jakościowe i regulacyjno-prawne

    Zapraszamy przedstawicieli firm z branży wyrobów medycznych na wakacyjne szkolenie, które poprowadzą adw. Dominika Chrabańska i adw. Roksana Strubel. W programie:📌 Kluczowe prawa i obowiązki podmiotów w łańcuchu (producent/importer/dystrybutor) a obszary do zabezpieczenia w umowie dystrybucyjnej📌 Okresy przejściowe a zasady dystrybucji wyrobów medycznych📌 Reklama wyrobów medycznych, czyli co można i kto za to odpowiada?📌 Kilka słów o refundacji…

  • Dostarczanie produktów leczniczych do sklepów medycznych i uwagi na tle dalszego łańcucha sprzedaży, w tym e-commerce

    Obrót hurtowy i detaliczny produktami leczniczymi Prowadzenie obrotu hurtowego i detalicznego produktami leczniczymi stanowi działalność ściśle regulowaną i może się odbywać wyłącznie na zasadach określonych w Prawie farmaceutycznym. Obrót hurtowy produktami leczniczymi mogą prowadzić wyłącznie hurtownie farmaceutyczne (art. 72 ust. 1Prawa farmaceutycznego). Obrót detaliczny produktami leczniczymi prowadzony jest w aptekach ogólnodostępnych, ale także punktach aptecznych…

  • Prowadzenie hurtowni farmaceutycznej o ograniczonym asortymencie

    Obowiązki podmiotu prowadzącego obrót hurtowy Podstawowym obowiązkiem podmiotu prowadzącego obrót hurtowy jest jego prowadzenie zgodnie z treścią zezwolenia. Prowadzenie bowiem działalności poza zakresem określonym w zezwoleniu powinno być uznane za prowadzenie obrotu hurtowego poza zakresem zezwolenia lub wbrew warunkom zezwolenia, co w konsekwencji może wiązać się z cofnięciem zezwolenia zgodnie z art. 81ust. 2 pkt…

  • Zasady wprowadzania do obrotu i dalszego udostępniania tzw. legacy devices

    Koncepcja wprowadzenia wyrobu medycznego do obrotu oraz udostępniania wyrobu medycznego według prawa wyrobów medycznych Wprowadzenie do obrotu oznacza udostępnienie po raz pierwszy na rynku unijnym wyrobu, innego niż badany wyrób (art. 2 pkt 28 rozporządzenia MDR). Działanie to przeprowadza producent lub importer. Kiedy producent lub importer po raz pierwszy dostarcza produkt do dystrybutora lub użytkownika,…

  • Zastosowanie medyczne i/lub niemedyczne, czyli kilka uwag o przeznaczeniu wyrobu medycznego i jego zmianie

    Przeznaczenie produktu. Definicja legalna wyrobu medycznego To, czy produkt spełnia przesłanki uzasadniające zakwalifikowanie go jako wyrób medyczny uzależnione jest od ustalonego przez producenta przeznaczenia produktu.Produkt będzie uznawany za wyrób medyczny po pierwsze jeśli medyczny cel zastosowania został mu nadany przez producenta, a po drugie jeżeli rzeczywiste zastosowanie produktu odpowiada wskazaniom wymienionym w definicji wyrobu medycznego (art. 2 pkt 1…

  • Oświadczenia środowiskowe

    W ostatnich latach zauważalna jest tendencja polegająca na przedstawianiu konsumentowi w ramach oznakowania i reklamy środków spożywczych co raz większej ilości komunikatów odnoszących się do ich prośrodowiskowych właściwości. Ww. komunikaty stanowią tzw. oświadczenia środowiskowe. Bardzo często oświadczenia środowiskowe stosowane w reklamie i oznakowaniu żywności mają charakter niezrozumiały i nie są poparte żadnymi danymi potwierdzającymi prezentowane…

Dowiedz się o nas więcej

LEGAL WELL-BEING | Kancelaria Adwokacka