Your LEGAL WELL-BEING

LEGAL WELL-BEING Kancelaria Adwokacka Adwokat Roksana Strubel

Dbamy o prawny WELL-BEING Twojej firmy

Jesteśmy kancelarią prawną wspierającą firmy z
z sektora life sciences & healthcare, w tym w szczególności branży farmaceutycznej, medycznej i medtech, biotechnologicznej, żywnościowej oraz kosmetycznej. Wspieramy naszych klientów od etapu pomysłu po komercjalizację produktu lub wdrożenie usługi. Pracujemy z prezesami i członkami zarządów oraz kadrą menedżerską i pracownikami odpowiedzialnymi za dany obszar. Naszym celem jest prawny well-being naszych klientów.

Roksana Strubel

Adwokat

  • Czy dostawca może zaopatrywać odbiorców w wyroby medyczne przeznaczone do używania przez profesjonalistów z oznakowaniem i IFU w j. angielskim? Czy można zwrócić taki produkt do producenta, ponieważ nie ma żadnej polskiej informacji?  

    Wyroby dedykowane dla użytkownika profesjonalnego mogą mieć etykiety i instrukcje używania w języku angielskim (art. 12 ust. 4 ustawy dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych). Informacje o przeznaczeniu dla profesjonalnego użytkownika znajdziemy w instrukcji używania. Jeśli w instrukcji używania jest informacja, że jest to produkt przeznaczony do stosowania przez profesjonalistów (czyli użytkowników niebędących laikami; „laik”…

  • Produkt bezglutenowy, produkty bez laktozy, niski indeks glikemiczny

    Produkt bezglutenowy Zgodnie z preambułą do rozporządzenia nr 1924/2006[1], kwestie oświadczeń odnoszących się do glutenu powinny zostać w uregulowane w odrębnych aktach prawnych. Takie oświadczenia nie są więc objęte rozporządzeniem nr 1924/2006. Kwestie te uregulowane są w rozporządzeniu wykonawczym Komisji nr 828/2014[2] Ww. rozporządzenie określa wymogi dla stosowania oświadczeń „bezglutenowy” oraz „o bardzo niskiej zawartości…

  • Modele dystrybucji i łańcuchy dostaw wyrobów medycznych

    Zapraszamy na webinar online „Modele dystrybucji i łańcuchy dostaw wyrobów medycznych” w dniu 26 lutego 2025 r. (środa) w godz. 10:00 – 13:00. O czym będziemy mówić i jaki jest program?❓Rola w łańcuchu dostaw a obowiązki i odpowiedzialność – definicje legalne❓Co przepisy prawa wyrobów medycznych mówią o łańcuchu dostaw?❓Wytwarzanie kontraktowe, umowy dystrybucyjne a „własna marka”❓Przerwa…

  • Oświadczenia żywieniowe porównawcze

    Art. 9 ust. 1 i 2 rozporządzenia nr 1924/2006[1] wyodrębnia szczególną kategorię oświadczenia żywieniowego – tj. oświadczenie porównawcze. Zgodnie z ww. przepisem, porównanie zawarte w oświadczeniu powinno dotyczyć: Przykład: oświadczenie żywieniowe dotyczące obniżonej zawartości cukru w budyniu waniliowym marki X w stosunku do innych standardowych budyniów waniliowych wiodących marek na rynku. Objaśnienie: Porównanie z ww….

  • Wytwarzanie i import produktów leczniczych: aspekty prawne – przegląd zmian

    Pierwsze w tym roku spotkanie z LEGAL WELL-BEING | Kancelaria Adwokacka.O czym będziemy mówić? Wytwarzanie i import produktów leczniczych: aspekty prawne – przegląd zmian. Program:💊 Przegląd zmian, jakie zaczęły obowiązywać na przełomie 2024/2025💊 Jakich aspektów działalności importowej produktów leczniczych dotyczą nowe regulacje DPW?💊 Certyfikacja serii importowanego produktu leczniczego💊 Umowa z art. 50 Prawa farmaceutycznego – jakich sytuacji…

  • Suplementy diety – Dodatkowe i “techniczne” wymogi znakowania

    Dodatkowe wymogi oznakowania suplementów diety Wymagania w zakresie znakowania suplementów diety określone zostały w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady ((UE) nr 1169/2011[1]  precyzującego ogólne wymogi znakowania żywności przeznaczonej dla konsumentów. Dodatkowe, szczegółowe wymagania zawarte są w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawia składu i oznakowania suplementów diety[2]. Dzisiaj nie o obowiązkowych elementów oznakowania, zgodnie z ww….

Dowiedz się o nas więcej

LEGAL WELL-BEING | Kancelaria Adwokacka